Historia szkoły
Historia szkoły
Szkoła Podstawowa w Partyni mieści się w nowym, murowanym budynku o dwóch kondygnacjach, oddanym w części do użytku 3 września 1995 roku. Druga część została oddana w 2004 roku (wraz z mini salą gimnastyczną).
Wcześniej nauka odbywała się w dwóch budynkach drewnianych, które obecnie zostały sprzedane mieszkańcom wsi, a uzyskane fundusze wykorzystano do wykończenia oddanego nowego obiektu.
W 1990 roku dokonano poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek szkoły.
W 1995 został oddany do użytku nowy obiekt - był to okres oczekiwań, radości uczniów, rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców wsi.
Obecnie szkoła dysponuje 9 salami lekcyjnymi oraz innymi pomieszczeniami: kuchnia, pokój nauczycielski, biblioteka, sala gimnastyczna, gabinet dyrektora, pracownia komputerowa, sanitariaty i szatnia. Duża działka przyszkolna pozwoliła nam na stworzenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego; boiska do piłki nożnej i siatkowej, ręcznej i koszykowej, bieżni i skoczni w dal.
2 czerwca 2002 roku nasza Szkoła otrzymała imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Obecnie młodzież szkolna w tym dniu przygotowuje konkursy wiedzowe, recytatorskie, quizy, konkursy plastyczne, krzyżówki, prezentacje multimedialne na które zaprasza koleżanki i kolegów z innych szkół w gminie w celu uczczenia pamięci i pogłębiania wiedzy o swoim patronie.Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński jest patronem naszej Szkoły.
Uroczystościom nadania imienia przewodniczył biskup tarnowski Wiktor Skworc. Inicjatywa nadania szkole imienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego wyszła od samych uczniów. W przeprowadzonej ankiecie Prymas Tysiąclecia zdobył najwięcej głosów. Przygotowania do uroczystości trwały kilka miesięcy. W tym czasie uczniowie poznawali postać patrona oraz brali udział w różnych konkursach na jego temat. W czasie uroczystości bp Wiktor Skworc jeszcze raz przybliżył uczniom postać patrona. Apelował też do nauczycieli i rodziców, aby wychowywali młodzież w oparciu o idee głoszone przez Prymasa Tysiąclecia. Szkoła otrzymała sztandar, na który uczniowie złożyli ślubowanie. Została poświęcona również tablica pamiątkowa na cześć patrona wmurowana przed wejściem do budynku.